
A kdo by stavěl silnice?
114 episodes — Page 2 of 3

Protesty zemědělců a politika zemědělství EU
Proč protestují? Dává to smysl? Jaký je stav zemědělství z pohledu politiky?

Co se stalo s ulož.to?
#EU #vlada #politika #ekonomie Jsou kroky EU dobré nebo špatné?

Izraelsko-palestinský konflikt
Záznam streamu o Izraelsko-palestinském konfliktu z 20.10. 2023

Záznam: "ŽIVĚ: Koncesionářské poplatky, školství, obědy zdarma...! Pojďte s námi diskutovat!"
EZáznam streamu z 15.9.

Záznam streamu: "JEŠTĚ ŽIJEME pojďte s námi diskutovat!"
Záznam ze streamu .12.8.2023

Záznam streamu: "Volná diskuse - Tomáš Roud!"
EDiskuse o Twitteru, dětech, právech, komunikaci a všem možném.

Záznam streamu: "Živě: reakce na debatu Martina Roty a Tima (Debatní deník)"
Diskuse o tématu vědecké metody, empirických důkazů, dedukce, jejich využitelnosti, úskalí a podobně. Reagovali jsme na video na kanále Debatní deník, kde diskutoval Tim s Martinem Rotou.

S5 Ep 6Diskuse - Antonín Šlajch (Iluminátor) - COVID19, konspirační teorie, média, demokracie
Antonín Šlajch je blogerem, streamerem a YouTuberem, který propaguje mediální gramotnost a důležitost ověřování informací. Je zapojen do otevřených diskusí a komunit, které hovoří o důležitosti mediální gramotnosti a dopadu dezinformace na společnost. Antonín Šlajch má účet na Twitteru, kde sdílí své názory na různá témata, včetně vědy, mediální gramotnosti a dezinformace... a kde jsme na něj narazili!

S4 Ep 13Vládní konsolidační balíček
#vlada #politika #ekonomie Jsou kroky vlády dobré nebo špatné?

S5 Ep 5Diskuse - Lída - výroba dětí, ústava a legislativa, školství
#vzdělávání #děti #práva Lída se ozvala, že by měla zájem o diskusi na téma děti. Probírali jsme normy, výrobu dětí, legislativu, ústavu, vzdělávání... A jaký je váš názor?

S4 Ep 12Nedostatky léků
Selhal stát? Selhal trh? Čí je to chyba?

A kdo by stavěl silnice? (Upoutávka)
trailerO čem je náš podcast?

S5 Ep 4Diskuse - Martin Tomša - Politika, hnutí "Pro lidi"
Diskuse o politice, co hostovi vadí na politice a politických stranách, koho volil, a proč vlastně zakládá své hnutí "Pro lidi". hnutí "Pro lidi" naleznete zde: https://lidi.web.app/index.html https://lidi.web.app/kontakt.html

S4 Ep 11Není charita jako charita... a nebo jo?
Kdo pomáhá víc? Ten, kdo dá větší částku, nebo větší podíl částky? A koho to víc stojí? Měli bychom být vděční miliardářům za sem tam charitativně rozdané miliony? Nebo od nich čekat víc? Navracejí společnosti málo? Twitterové příspěvky, o kterých mluvíme: Moderní měna Janka (Piráti)

S3 Ep 10Anarchokapitalisti jsou taky lidi: Alexandr Kraft
O konzervatismu, křesťanství, toleranci a respektu k nebinárním lidem a dalších tématech s dalším anarchokapitalistou!

S5 Ep 2Diskuse - Filip Křistek - Pirát o Pirátech, Evropské unii, anarchokapitalismu
Filip vyslyšel naší výzvu k diskusi. Je v předsednictvu Young Pirates of Europe a velkým odpůrcem prohibice drog.

S4 Ep 10Evropská unie a EURO 7: Dává to smysl?
Evropská unie nás zachrání! A nebo ne? Jaký máme názor na "čistá auta"? Dává to smysl? Co si o tom myslí firmy?

Záznam streamu: "První stream! Pojďte s námi diskutovat!"
Na přání některých posluchačů zde nahráváme záznam streamu. Streamy se snažíme vést otevřeně a můžete s náma na nich diskutovat!

S5 Ep 1Diskuse - Petr Štichauer - Školství, zodpovědnost, umělá inteligence, a další...
Petr nás oslovil, že by se dozvěděl více se zájmem o diskusi. Doufám, že se vám bude líbit náš nový diskusní formát. I vy můžete s námi diskutovat, oponovat nám, nebo nám pokládat dotazy. Určitě nám neváhejte napsat a případně si můžeme domluvit diskusi!

S3 Ep 9Anarchokapitalisti jsou taky lidi: Tomáš Roud
O pobytu ve tmě, volbách, "menším zlu", toleranci a respektu, manželství homosexuálů a dalších tématech s dalším anarchokapitalistou!

S4 Ep 9Vyšší daně živnostníkům!?
Živnostníkům se mají zvýšit odvody o 60%. Dostávají za o tolik vyšší cenu o tolik kvalitnější službu?

S3 Ep 8Anarchokapitalisti jsou taky lidi: Roman Korenec
Komunikace, školství, víra... a mnoho dalšího! Odkazy hosta (Romana): LinkedIn https://www.linkedin.com/in/roman-korenec-8b776b193

S4 Ep 8Jsou daně horší než znásilnění?
Nedávný kontroverzní tweet anarchokapitalisty vidělo přes 800 tisíc lidí. Co si o tom myslíme? Je to bagatelizace znásilnění? Je to přes čáru? Staví nás do špatného světla? Měli bychom se vyvarovat podobných vyjádření? Zmiňovaný tweet: https://twitter.com/sta_simek/status/1622217987519291392

S3 Ep 7Anarchokapitalisti jsou taky lidi: Honza Pobořil
Jak komunikovat s lidma? Na co lidi slyší a na co ne? Co je to mentální model? A taky něco o Bitcoinu a školství! Nezapomeňte nám napsat komentáře oněch mentálních modelů! Linky Honzy: Podpoř Ježka bez klece aby mohl sloužit více dětem: https://jezekbezklece.cz/spolupracujeme-podporuji-nas/zapojeni/ Začni Bitcoin nosit v mobilu: https://phoenix.acinq.co/ Podívej se kde můžeš Bitcoin utrácet: https://mapa.berubitcoin.cz/ Požádej o pomoc pokud podnikáš: https://www.berubitcoin.cz/ Honza na Twitteru: https://twitter.com/janpoboril

S4 Ep 8Nový prezident...
Něco o novém prezidentovi. Vyhrálo menší zlo a nebo větší?

S3 Ep 6Anarchokapitalisti jsou taky lidi: Václav Veselka
Anarchokapitalista a bývalý politik. Je to vůbec možné? Poslechněte si názor Vaška Veselky o politice. PS: Václav Veselka není Václav Veselý! 😁 Hosta (Vaška) najdete zde: https://www.zumpalisty.cz/ https://twitter.com/Wasa2611

S4 Ep 7A co dál?
Co se nám povedlo a co ne? Jak vidíme náš podcast a co plánujeme do budoucna? Epizoda věnovaná našim divákům. Děkujeme za sledování a doufám, že se vám podcast bude nadále líbit. Neváhejte nám napsat vaše názory!

S3 Ep 5Anarchokapitalisti jsou taky lidi: Standa Pešek
Další Standa, další anarchokapitalista. Standa je velice aktivní na Twitteru a zapálený obhájce kapitalismu. Pokračujeme v sérii Anarchokapitalisti jsou taky lidi a doufáme, že se vám nadále bude líbit! Hosta (Standu) najdete zde: https://www.facebook.com/Rusty.Strings.cz https://www.facebook.com/Mimodej https://www.facebook.com/stanislav.pesek.7 https://twitter.com/StandaAnkap

S4 Ep 6Sliby chyby - "Doufám, že náš slib nevydrží..."
Jak moc demokracie reflektuje přání voličů? Drží politici slovo? Co si o tom ti politici myslí? Možná nám dal Ivan Bartoš odpověď.

S4 Ep 5(Ne)svoboda slova
Do vězení za příspěvek na internetu? Jsou slova nebezpečná? Měli bychom zakazovat nepohodlné názory pro dobro lidstva?

S4 Ep 4Jak chytré máme politiky a co mají umět?
Babiš a planety aneb volíme prezidenta! Babiš předvedl své znalosti v pořadu "K tabuli!". Co to ale vypovídá o něm? Co to vypovídá o funkci prezidentství a co to vypovídá o dnešním školství?

S4 Ep 3"Hledáme servírku!" - Jak nás stát chrání před diskriminací?
Možná jste zaznamenali nedávný případ, kde majitel jedné z českobudějovických restaurací dostal pokutu 20 tisíc korun za údajnou diskriminaci mužů. Absurdní, že? Nebo ne? Měl bys nás stát chránit před diskriminací? A pomáhá nám to?

S3 Ep 4Anarchokapitalisti jsou taky lidi: Sandro Dragoj
Diskuse se Sandrem. Výtvarníkem, infernalistou a anarchokapitalistou. Má stát pomáhat umělcům? A co si Sandro myslí o demokracii a politice? Hosta (Sandra) najdete zde: Webovka https://sandrodragoj.com/ FB https://www.facebook.com/sandro.dragoj Twitter https://twitter.com/DragojSandro Instagram https://www.instagram.com/sandrodragoj/ Dark Velvet Bar, o kterém host mluvil zas najdete zde: Webovka https://darkvelvetcafebar.cz/ FB https://www.facebook.com/darkvelvetcafebar

S4 Ep 2Milost za drogy? - Jsou drogy špatné?
Je dobře, že byla udělena milost manželům Kordysovým? Měly by být drogy legální? „Já nemám problémy s drogami, já mám problémy s policií.“ — Keith Richards

S3 Ep 3Anarchokapitalisti jsou taky lidi: Standa Kunc
Diskuze se Standou. Standa je nevolič a vyzdvihuje zásadu 'Žij a nech žít'. Podporuje, ať si lidi nechají vládnout, pokud o to stojí, ale ať mají nevoliči právo na to, ať jim nikdo nevládne, a nemusí žít dle představ demokratické většiny, ale smějí žít dle svých představ. Hosta (Standu) najdete zde: Youtube https://www.youtube.com/@svobodunedemokraciipronevolice Youtube https://youtube.com/@samsobedoktorem Petice "Za práva nevoličů na vstoupení ze systému demokracie" https://www.petice.com/za_prava_nevoli

S4 Ep 1Není anarchista jako anarchista!
Dan (Danecek_gf) je levicový anarchista. Přesto se na hodně věcí dívá podobně. Je možná shoda mezi anarchisty? A jak to vidí on? https://twitter.com/Danecek_gf/ https://instagram.com/danecek.gif/

S3 Ep 2Anarchokapitalisti jsou taky lidi: Markéta Čermáková
Diskuze s Markétou. Markéta je anarchistka, která si myslí, že děti jsou taky lidi a která pomáhá lidem uplatňovat práva. A chce lásku! Jaké jsou její názory na anarchokapitalismus, stát, svobodu a jiné věci? To se dozvíte v nové epizodě! Hosta (Markétu) najdete zde: Facebook https://www.facebook.com/Komunikuji Blog https://marketanka.webnode.cz Podcast https://open.spotify.com/show/5zGL0o1ZbaiLadMD46a28f

S3 Ep 1Anarchokapitalisti jsou taky lidi!
Jsou anarchokapitalisti šílenci a podivíni? Nebo to jsou běžní lidi? Věří v pomatené věci, nebo co říkají dává smysl? To budete moct posoudit v nové sérii, ve které si pozveme anarchokapitalisty jako hosty!

Bez státu není bezpečí!
Zajišťuje nám stát bezpečí? Je k tomu nutný?

S2 Ep 14Jen stát garantuje právo!
Máme tu spravedlnost? Musí být justice centralizovaná?

S2 Ep 13Je možné vlastnit myšlenku!
Dává koncept duševního vlastnictví smysl? Pomáhá nám v něčem?

S2 Ep 12Lidi nechtějí svobodu!
Má smysl hájit svobodu, když se zdá, že ji lidi nechtějí?

S2 Ep 11Potřebujeme lepší politiky!
Stačí jen když budeme volit ty správné politiky? A jak to funguje doteď? A proč se do politiky ti správní lidi nedostali doteď?

S2 Ep 10Musíme konat hned teď! - Jak to ale vypadá ve skutečnosti?
Je tu stát od toho, aby jednal rychle, kde trh jedná pomalu? A jsou taková řešení dobrá? Podívejme se na příklady.

S2 Ep 9Musíme konat hned teď!
Je tu stát od toho, aby jednal rychle, kde trh jedná pomalu? A jsou taková řešení dobrá?

S2 Ep 8Daně jsou cena za civilizovanou společnost!
Jsou opravdu daně to, co nám zajišťuje civilizovanou společnost? A co to vlastně znamená?

S2 Ep 7Trh selhal!
Často se říká, že trh selhal a potřebujeme na to státní zásah. Je tomu skutečně tak? A žijeme vůbec v tržním kapitalismu?

S2 Ep 16Stát by měl řešit diskriminaci!
Je diskriminace problém? A umí ji stát řešit? Co to vůbec je "diskriminace"?

S2 Ep 15Stát by měl napravovat nerovnosti!
Tentokrát vystřídáme převážně ekonomická témata jedním sociálním: Měli bychom napravit nerovnosti? A měl by to dělat stát?

S2 Ep 4Volný trh vede k monopolům!
Vede skutečnosti volný trh k monopolům? A jsou vůbec monopoly špatné? Proč?